Univerzita Pardubice - Novinky

Rektor jmenoval Radomíra Slovika děkanem Fakulty restaurování

2 dny 7 hodiny ago

Fakultu restaurování Univerzity Pardubice povede opět Mgr. BcA. Radomír Slovik.  Expert na restaurování dokumentů a knižní vazby bude v čele fakulty i další čtyři roky. Děkana zvolila většina z devítičlenného akademického senátu fakulty jako kandidáta na děkana a  do funkce ho přímo na fakultě v Litomyšli oficiálně uvedl rektor UPCE Jiří Málek.  Druhé funkční období Radomíra Slovika začne 1. září.

lekr3492

Seberozvojová a růstová skupina 2021 a 2022

1 týden 6 dny ago
Skupina Seberozvojová a růstová se znovu osobně sejde na podzim 2021.

Máte chuť průběžně pracovat na své osobnosti? Rozvíjet se v oblasti komunikace, dílčích psychosociálních dovedností důležitých pro oblast vztahů, ale také pro uplatnění na trhu práce? Chcete objevit a získat zpátky své zdroje, naučit se pracovat se stresem, hledat a nalézt cestu k sobě samému?

 

Přijďte si vyzkoušet práci na vlastní osobnosti a zažít si, jak otevřená skupina funguje (nemusíte se účastnit na pravidelné bázi)! 
 

bamo3644

Chybějící zdravotníky přinese změna ve vzdělávání, říká pro ČT děkanka Jana Holá

2 týdny 3 dny ago

Děkanka Fakulty zdravotnických studií (FZS) Univerzity Pardubice Jana Holá v rozhovoru pro Českou televizi vysvětluje, proč nelze vzdělávat více studentů, i když zájem o studium všeobecného ošetřovatelství po pandemii radikálně vzrostl.

Společný projekt  FZS a Fakulty informatiky a statistiky VŠE ukázal, že počet absolventů pro české zdravotnictví nestačí a k udržení současného počtu všeobecných sester i v budoucnu by měl být dvojnásobný.

lekr3492

Soutěž Fakulta roku: Pošlete hlas, ať jsme zase na bedně!

2 týdny 4 dny ago

Desátým rokem mohou studenti a absolventi hlasovat v soutěži Fakulta roku. V prestižní anketě hodnotí nejen kvalitu výuky, ale také prostředí, ve kterém se vzdělávají. A právě hodnocení studentů a čerstvých absolventů představuje zásadní kritérium, kterým se mohou řídit i budoucí vysokoškoláci při výběru školy.

lekr3492

Neznámý vandal posprejoval část Karlova mostu nápisy v angličtině

2 týdny 5 dny ago

Část Karlova mostu posprejoval neznámý vandal. Modré nápisy v angličtině jsou na pravé straně zábradlí i podstavci sochy směrem k Pražskému hradu asi od poloviny mostu. „U graffiti je to spíše estetický problém, ale mnohem nebezpečnější je samotné odstraňování, které může způsobit paradoxně daleko větší poškození,“ vysvětlil vedoucí ateliéru restaurování kamene z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice Jakub Ďoubal.

Policisté byli přímo na míste a případem se budou zabývat, řekl policejní mluvčí Richard Hrdina.

lekr3492

Šéf č. 10: Ředitel Národní knihovny Tomáš Foltýn

3 týdny 3 dny ago

Sedm a půl milionu svazků. Nejstarší a nejvzácnější knihy u nás. Vzácné prvotisky i pergamenové rukopisy. To je naše kulturní dědictví uložené ve fondech Národní knihovny ČR. Dohled nad ním a kompletním chodem této významné instituce má od května její nový generální ředitel Tomáš Foltýn, absolvent Fakulty filozofické. Stal se tak desátým porevolučním ředitelem. Jeho vize o knihovně krystalizují, mezi nimi je i ta o podobě nové budovy. „Novostavba knihovny by měla být výkladní skříní českého knihovnictví,“ říká.

Kdy jste vstoupil poprvé do Národní knihovny?

lekr3492

Absolventi univerzity převzali své diplomy

4 týdny 2 dny ago

Červnové promoce a sponze mají za sebou absolventi bakalářského a magisterského studia Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Nejúspěšnější z nich obdrželi za své studijní výsledky speciální ceny rektora a děkana.

Všem absolventům přejeme hodně úspěchů v dalším profesním i osobním životě a zároveň bychom s nimi rádi zůstali ve spojení, a to prostřednictvím webu absolventi.upce.cz.

lekr3492

UPCE hraje #proMoravu: Děkujeme za váš příspěvek!

1 měsíc ago

Pomoct lidem z moravských oblastí, kterým tornádo v minulém týdnu zničilo domovy a změnilo jejich životy, se rozhodla i Univerzita Pardubice. Ve středu 30. června proběhl v univerzitní aule benefiční koncert „UPCE hraje #proMoravu“ Výtěžek z akce půjde do postižené oblasti na Hodonínsku. 

Na benefičním koncertu UPCE hraje pro Moravu, kde vystoupili členové Východočeského akademického orchestru a další hudebníci z pardubické hudební scény, se podařilo vybrat 31 105 Kč, které budou předány Moravské Nové Vsi.

lekr3492

Letní soutěž: UPCE LetníCheck

1 měsíc ago

Připravili jsme pro vás prázdninovou soutěž plnou zážitků a aktivit. Na Instagramu @upce_cz budeme společně plnit UPCE LetníCheck.

Máme před sebou 10 tipů, co během volna rozhodně stihnout. Užijte si s námi léto a odškrtávejte postupně zážitky na našem seznamu. Nejlepší z vás oceníme a pošleme vám dárek.

Jak na to

lekr3492

Červnová promoce a sponze Fakulty filozofické zrušena

1 měsíc 3 týdny ago

Vážení absolventi,

s ohledem na epidemickou situaci v České republice se ruší sponze a promoce, které se měly uskutečnit dne 23. a 28. 6. 2021 pro absolventy Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Diplom si prosím vyzvedněte v druhé polovině července na studijním oddělení, ideálně po předchozí domluvě. Daný dokument lze převzít pouze osobně, případně můžete ověřenou plnou mocí zplnomocnit jinou osobu.

Děkujeme za pochopení.

japr3675

Fotogalerie: Kampus ožívá

1 měsíc 3 týdny ago

Po dlouhých měsících online studia, po dnech strávených jen za obrazovkou počítače a bez kontaktů.

Teď se konečně vracejí do kampusu. Studenti Univerzity Pardubice. Někteří přicházejí na zkoušku, jiní mají před sebou zkoušky závěrečné. I když nervozně čekají právě na svoje státnice nebo mají už vše šťastně vše za sebou, povzbuzují svoje spolužáky a slaví s nimi. Společně jsme to dali! . 

Všem našim studentům přejeme hodně štěstí u zkoušek! 

lekr3492

Rektor Jiří Málek bude dál místopředsedou ČKR

1 měsíc 3 týdny ago

Rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek bude i nadále místopředsedou České konference rektorů (ČKR). Od 1. srpna se stane součástí nově zvoleného vedení ČKR. Do čela konference se postaví rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Jako místopředsedové budou kromě rektora Univerzity Pardubice v dalším období působit tito rektoři: Jitka Němcová z Vysoké školy zdravotnické v Praze, Jindřich Vybíral z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, Vladimír Sedlařík z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Pavel Tuleja ze Slezské univerzity v Opavě.

lekr3492

Provozní informace - testování, vstup na fakultu od 15. 6. 2021

2 měsíce ago

Zaměstnanci

Osobně přítomni na pracovišti mohou být pouze ti zaměstnanci, kteří podstoupili v posledních sedmi dnech test na přítomnost viru SARS-CoV-2 v souladu s požadavky uvedenými v opatřeních a výsledek tohoto testu je negativní.

Pravidelné testování každého zaměstnance probíhá s frekvencí nejvýše jedenkrát za sedm dní.

Testovat se nyní nemusí zaměstnanci, kteří:

japr3675
Checked
1 hodina 55 minuty ago
Subscribe to Univerzita Pardubice - Novinky feed